Strona internetowa – Twoja wizytówka

Miałeś ciekawy pomysł, zdecydowałeś się założyć firmę. Jesteś już przedsiębiorcą i co teraz?
To droga, którą wielu z nasz przechodziło. Sami jesteśmy tego doskonałym przykładem – odeszliśmy z  pracy w korporacjach marketingowych i agencjach interaktywnych. Zdecydowaliśmy się stworzyć nasz własny projekt i stać się niezależni.

Na początku pomyśleliśmy, że nasi klienci powinni dotrzeć do nas z Internetu. Musimy się więc w nim pojawić. Początkowo próbowaliśmy pozyskiwać klientów przez różnego rodzaju portale z ogłoszeniami. A jest ich całkiem sporo. Zdobyliśmy pierwszych klientów, ale bardzo często pojawiały się prośby żeby pokazać jak wygląda nasza strona, jakie mamy kompetencje, co i jak robimy.

strony www

Uzmysłowiło nam to, że strona internetowa to swoista wizytówka, którą powinniśmy się przedstawiać w Internecie. Przy tworzeniu pierwszej strony spotykaliśmy się z kilkoma poglądami jak powinna ona wyglądać. Każdy z nas miał swoją wizję. Każda wizja była bardziej lub mniej kosztowna i czasochłonna. Czytaliśmy różne opracowania i analizy. I stopniowo skrystalizowała się nam grupa odbiorców do której powinniśmy „uderzać” i z którą chcemy współpracować.

Okazało się bowiem, że ponad połowa firm w Polsce nie ma swojej strony internetowej. A nie ma jej, ponieważ młodych firm na nią nie stać. Postanowiliśmy więc skupić właśnie na tej grupie i świadczyć usługę tworzenia tanich stron internetowych.

Koncepcja taniej i szybkiej strony, to również koncepcja, która wygrała w naszej agencji.

Dlaczego?

Młoda firma powinna skupić się na rozwoju, pozyskiwaniu nowych klientów i na stopniowym rozwoju i gromadzeniu kapitału. Czas na drogą i „wypasioną” stronę jest zawsze. I zawsze będzie. Z pieniędzmi z kolei bywa różnie. Ważniejsze jest dla nas budowanie biznesu, niż skupienie się na rozbudowie strony. Nie widzimy również większego sensu w tworzeniu czegoś wow, bo znamy sytuacje, że strona była świetnie wykonana, piękna graficznie tylko nie było firmy, bo przeszacowali koszty funkcjonowania. Strona za grube tysiące nie ułatwiła tutaj sprawy.

Strona powinna być funkcjonalna, powinna przedstawiać ofertę klienta i umożliwić kontakt. Bardzo ważna jest również optymalizacja pod to co chce Google, bo jeśli strona będzie zrobiona profesjonalnie i zgodnie z wymogami jakie stawia Google, to będzie widoczna w wyszukiwarce. Widoczność ta z kolei znacząco przekłada się na ruch, ten na sprzedaż itd.

Nieodzownym elementem każdej strony internetowej powinien być blog. To niestety problem, który dotyka większość firm w Internecie – brak bloga. Strona bardzo często ogranicza się do stworzenia stałej treści, która w żaden sposób się nie jest zmieniana i wzbogacana. Niestety takie rozwiązanie wpływa na to, że strona nie zyskuje pozycji w wyszukiwarce, boty Google, które indeksują treści serwisów internetowych odwiedzają ją coraz rzadziej. I strona po prostu jest, ale nie pracuje na swojego właściciela. W konsekwencji storna internetowa staje się zbędnym elementem firmy, niestety. Żeby miała ona sens i stanowiła wizytówkę klienta, powinna stale pracować i wzbogacać się o kolejne treści. Niezbędny więc tutaj blog lub aktualności – czyli miejsce, w którym co miesiąc powinny pojawiać się nowe treści z branży, w której działa klient.

Podsumowując,

Strona internetowa nie musi być droga. Może, a nawet powinna być tania żeby nie generować zbędnych kosztów dla przedsiębiorcy. Tania, to oczywiście nie znaczy, że zrobiona źle – musi być odpowiednio zoptymalizowana pod wytyczne, które stawia stronom internetowym Google.

Mając już optymalnie przygotowaną stronę, która zawieszona została na domenie, należy skupić się na rozbudowie treści, czyli nad contentem. Z biegiem czasu strona stanie się skarbnicą wiedzy, będzie miała odpowiednią ilość materiału, aby zostać bardzo dobrze ocenioną zarówno przez klientów którzy będą widzieć w nas eksperta, jak i przez Google, które będzie wyświetlało stronę jako rekomendowaną.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 5]