Czy warto inwestować w sklep internetowy?

Własny sklep internetowy to dodatkowe koszty. Czy warto inwestować w sklep internetowy? Bez wątpienia tak. Szczególnie wtedy, gdy prowadzisz już sklep stacjonarny – wówczas odpowiednik online będzie stanowił dla niego świetne uzupełnienie. Jeśli dopiero zaczynasz i nastawiasz się wyłącznie na sprzedaż internetową – sklep to podstawa. Choć istnieją inne możliwości, nic nie zapewnia takiej jakości obsługi klienta jak własna platforma, nad którą masz pełną kontrolę. Czy warto inwestować w sklep internetowy? Jakie to są koszty i w co dokładnie musisz zainwestować?

Czy warto inwestować w sklep internetowy? Odpowiedź nie budzi wątpliwości

Sklep internetowy - dobra inwestycja

Bez wątpienia, odpowiedź na pytanie, czy warto inwestować w sklep internetowy, jest jednoznaczna. Warto. Na co właściwie musisz przeznaczyć pieniądze? Zacznijmy od kosztów stałych związanych z prowadzeniem działalności, czyli składki ZUS, której wysokość zależy od tego, na jakim etapie prowadzenia biznesu jesteś. Jeśli na samym początku to masz możliwość skorzystania z ulgi na start. Wówczas przez sześć miesięcy twój ZUS będzie wynosił jedyne 381 złotych miesięcznie.

Co do samej strony internetowej, na której powstanie sklep, to do budżetu na prowadzenie go należy wliczyć miesięczny koszt oprogramowania sklepu, certyfikatu SSL oraz domeny. Do tego mogą dojść opłaty związane z magazynowaniem twojego towaru (o ile w sklepie nie planujesz sprzedawać wyłącznie produktów online). Czy warto inwestować w sklep internetowy, wiedząc, jakie koszty generuje miesięcznie? Tak, bo dzięki dobremu marketingowi będziesz w stanie zarobić znacznie więcej na sprzedaży.

Czy warto inwestować w sklep internetowy – które koszty da się ominąć?

Sklep internetowy - opłaty

Jeśli ciągle wahasz się, czy warto inwestować w sklep internetowy, to pamiętaj, że niektóre z kosztów możesz na początku ominąć. Na przykład, jeżeli nie masz pewności, na jakie zyski ze sprzedaży masz szansę na początku działalności, nie zakładaj od razu działalności gospodarczej. O ile początkowo twoje przychody wynoszą mniej niż 1400 złotych brutto, wybierz działalność nierejestrowaną, która pozwala na uniknięcie składek ZUS.

Czy są jeszcze jakieś koszty, z których można zrezygnować? O ile samodzielnie zajmiesz się dystrybucją paczek to jak najbardziej – nie będzie konieczności zatrudniania dodatkowych osób. W przypadku, gdy sprzedajesz wyłącznie produkty elektroniczne, odchodzą także zobowiązania finansowe wobec magazynów. Jeśli zależy ci na niezależności, nie zastanawiaj się dłużej, czy warto inwestować w sklep internetowy. Jest wiele korzyści z prowadzenia biznesu w oparciu o sklep online. Zyskasz możliwość pracy zdalnej i pewność, że masz dostęp do pełnej moderacji miejsca, które tworzysz. Sklepy internetowe to przyszłość zakupów, warto inwestować w nie czas i pieniądze, a z pewnością się to opłaci.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]