Czym jest widget?

Czym jest widget? I czy można używać go tylko w telefonie czy może pojawiają się one również na innych urządzeniach? Obecnie praktycznie każdy nie rozstaje się ze swoim telefonem. Szczególnie zjawisko to widoczne jest wśród młodych ludzi. Korzystają oni z tych mobilnych urządzeń bardzo dużo. To dzięki nim się komunikują, korzystają z rozrywki, płacą i tak dalej. Dlatego tak ważne jest, aby korzystanie z nich nie było trudne. Jednym z takim elementów, które właśnie usprawnia posługiwanie się smartfonem jest widget. 
 
Czym jest widget i jakie są jego rodzaje

Czym jest widget?

Czym jest widget? Widget jest to element interfejsu użytkownika, występuje on pod postacią grafiki. Tworzony jest on w celu automatycznego wyświetlania zawartości strony internetowej, a także ułatwia on korzystanie z witryny lub aplikacji. Do widgetów należy wyszukiwanie informacji lub produktów, uzupełnianie formularzy kontaktowych danymi osobowymi, może to być także wystawianie opinii. Co jeszcze mogą „robić” widgety? Często wyświetlają one pogodę, są wyznacznikami czasu, jakichś zaplanowanych działań na przykład koniec czasu określonej promocji lub przewidywany czas dostawy danego zamówienia. Jak więc zauważyć można z powyższych funkcji są one bardzo przydatne i pomocne. Można wyróżnić kilka rodzajów widgetów. 

Jakie są rodzaje widgetów?

Skoro już wiadomo czym jest widget, teraz warto pokazać jakie są ich rodzaje. Nie muszą one występować tylko na smartfonach, obecne są także na innych urządzeniach. 
  • Pulpit komputera – elementy kontrolne pulpitu komputera są jednym z rodzajów widgetów. Dzięki nim możliwe jest zaoszczędzenie czasu i szybsze wykonywanie pewnych czynności. Widgety te mogą być zegarem, kalendarzem, kalkulatorem, ale także i komunikatorem, który będzie ułatwiał i przyspieszał wysyłanie wiadomości.
  • Telewizory Smart – tutaj widget najczęściej ułatwia wybór ulubionej platformy, która umożliwia oglądanie filmów oraz seriali.
  • Telefony komórkowe – to tutaj widgety są najpopularniejsze, to dzięki nim możliwe jest skuteczne wykorzystanie ekranu smartfona, jego efektywniejsze wykorzystanie oraz pozyskiwanie informacji na temat pogody i czasu.
  • Strony internetowe – czym jest widget na stronie internetowej? Widgety na stronie internetowej zwykle przyczyniają się do zmiany wyglądu elementów oprogramowania, a także zwiększają funkcjonalność danej witryny. Można je znaleźć na stopce lub bocznym panelu strony. 

Czym jest widget

Jakie widgety będą najbardziej przydatne na telefonie?

Warto pokazać, które widgety są najbardziej funkcjonalne i będą przydatne w korzystaniu ze smartfona. Głównym celem widgetów na urządzeniach mobilnych jest ułatwienie korzystania z niego. Prosty przykład, zamiast otwierać daną aplikację możliwe jest po prostu skorzystanie z widgetu, gdzie dane informacje są dostępne od ręki. Użytkownicy smartfonów coraz częściej ich używają. Dużą zaletą widgetów jest to, że dzięki nim można dopasować swój ekran startowy telefonu do własnych preferencji. To co jest szczególnie ważne i to na czym najbardziej zależy. Wówczas informacje będą pojawiały się od razu po odblokowaniu telefonu. Co więc jest najbardziej przydatne? To zależy od użytkownika. Można jednak powiedzieć co jest najbardziej popularne. Będzie to pogoda, zegar i notatki. Natomiast osoby, które często korzystają z maila, powinny rozważyć dodatnie skrzynki mailowej jako widgetu, z kolei kierowcy, mapy. Co więcej fani słuchania muzyki mogą wzbogacić swój ekran startowy o odtwarzacz muzyczny, a te, które często komunikują się z innymi za pomocą smartfona, komunikator. Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych możliwości. Jak na przykład dodanie kontaktów, czy dostęp do galerii zdjęć. Jeszcze jednym bardzo przydatnym widgetem może być okno wyszukiwarki, które znacznie ułatwi zdobywanie różnych informacji. 
 
 Czym jest widget? Widget jest to bardzo przydatny dodatek, który w dużym stopniu ułatwia korzystanie użytkownikowi z dostępnych funkcji oprogramowania. Dzięki nim możliwe jest także zwiększenie ruchu na stronie oraz zdecydowanie sprawniejsze korzystanie z informacji znajdujących się na urządzeniach mobilnych. Widoczność wszystkich widgetów można dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb, a także zmieniać ich miejsce i wielkość. Co więcej, obecnie dodawanie widgetów do stron jest bardzo proste i nie wymaga znajomości języka programowania. Jak można więc zobaczyć, posiadanie widgetów w dużym stopniu może ułatwić i przyspieszyć używanie danych urządzeń. Warto więc z nich korzystać. 
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]