Gdzie znaleźć grafiki na stronę internetową?

Czy grafiki na stronę internetową to ważna kwestia w jej prowadzeniu? Prowadzenie strony internetowej wymaga od osoby, która jest za to odpowiedzialna pewnych kwestii, na które powinna ona zwrócić uwagę. Jedną z nich jest wybór grafiki na stronę. Niestety bardzo często kwestia ta jest pomijana bądź osoba podchodzi do niej po macoszemu. Nie powinno tak to wyglądać, ponieważ od grafiki zależy wiele elementów. Jednym z nich jest widoczność witryny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, wielkość grafiki na stronie internetowej ma duże znaczenie, ponieważ im grafika będzie większa tym dłużej ładowała będzie się strona, a to będzie skutkowało jej niską pozycją w rankingu wyszukiwań.

Grafiki na stronę internetową powinny być pobierane z zaufanych źródeł, także ważne jest, aby zwracać uwagę na prawa autorskie i pobierać zdjęcia tylko z darmowych miejsc, które dają możliwość bezpłatnego nabycia zdjęcia. Gdzie znaleźć ciekawe grafiki na stronę internetową?

grafiki na stronę internetową

Gdzie znaleźć grafiki na stronę internetową?

Osoba odpowiedzialna za prowadzenie strony internetowej często zastanawia się skąd może pobrać darmowe grafiki na stronę internetową. Istnieje w sieci kilka takich miejsc, które umożliwiają pobieranie zdjęcia bez żadnej opłaty, trzeba jednak liczyć się z tym, że zazwyczaj będą one gorszej jakości niż zdjęcia pobrane ze strony, która wymaga drobnej opłaty. Jedną z najlepszych opcji na zdobycie grafiki na stronę internetową, jest oczywiście samodzielne jej wykonanie. Wówczas można mieć pewność, że będzie ona unikatowa i na pewno nie pojawi się na żadnej innej witrynie.

To jednak rozwiązanie dość kosztowne i bardzo czasochłonne, ponieważ zwykle wymaga lepszego sprzętu, który umożliwi wykonanie zdjęcia z dobrą jakością. Dlatego też najczęściej osoby decydują się na skorzystanie z darmowej bazy grafik. Poniżej znajduje się kilka takich baz, z których można korzystać:

  • Free Images – pierwszym portfelem, który można wykorzystać, aby pobrać dobrej jakości grafiki na swoją stronę internetową bez żadnych opłat. Pozwala ona wyszukiwać zdjęcia po polskich słowach kluczowych.
  • Pexels – jest to kolejny portal, który również oferuje wiele ciekawych darmowych grafik
  • Pixabay
  • StockSnap

To tylko niektóre z portali, na których można znaleźć darmowe grafiki gotowe do umieszczenia na stronach internetowych.

Czy grafika jest ważnym elementem strony internetowej?

Grafiki na stronę internetową powinny być dobrej jakości, ponieważ są one bardzo ważnym elementem każdej witryny. Strona powinna być spójna, czytelna, ciekawa i przede wszystkim nie monotonna. Dzięki temu możliwe będzie zachęcenie użytkownika, aby został on na niej na dłużej. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednie grafiki. To dzięki nim można sprawić, że internauta, zagłębi się w stronę internetową co w konsekwencji może doprowadzić do dokonania przez niego zakupu.

Grafiki na stronę internetową, powinny być odpowiednio zoptymalizowane, aby witryna załadowała się szybko i była wysoko wyświetlana w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Na ogół dąży się do tego, aby posiadały one jak najlepszą jakość, ale jednocześnie nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Najczęściej wykorzystuje się formaty .jpg i .png.

jak wybrać grafiki na stronę internetową

Czy wielkość grafiki na stronie ma znaczenie?

Wielkość grafiki na stronie internetowej ma duże znaczenie. Jeśli grafika będzie zbyt duża, witryna może przestać funkcjonować tak jak powinna. Może dojść do sytuacji, gdzie będzie ona bardzo wolna, a to spowoduje zmniejszenie pozycji w wynikach wyszukiwania. By zapobiec takiej sytuacji należy odpowiednio zmniejszyć zdjęcia i dopasować je do rozmiarów strony. Jednak często staje się tak, że po dokonaniu takiej czynności grafika traci na jakości. Dlatego też można skorzystać z kompresorów online, dzięki którym można zmniejszyć wielkość zdjęcia, ale jednocześnie zachować jego jakość.

Ważne jest by odpowiednio zoptymalizować grafiki na stronę internetową, ponieważ dzięki temu nie będą one źle wpływały na jej funkcjonowanie. By strona mogła prawidłowo działać trzeba więc zadbać o wysokiej jakości grafiki oraz o ich responsywność. Dzięki temu grafiki będą dostosowywały się do rozdzielczości ekranu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]